Jõulustuudio 2023

MILLINE NÄEB VÄLJA ÜKS JÕULUFOTOSESSIOON?

Tore, et jõulupiltide vastu huvi tunned! 🙂 Mul endal on igasugu jõulustuudiotega olnud pigem vastakad tunded ja 2019 Pallase kunstikooli lõpetades kirjutasin sellest lausa terve lõputöö, kus analüüsisin, et miks siis inimesed justkui võõrastes "elutubades" pildistada soovivad. Sel aastal, kui ma nüüd ise stuudios askeldada saan ja huvi jõulustuudio vastu juba varakult üles näidati, olin natukene eetilise dilemma ees - kuidas teha jõulustuudiot nii, et mitte langeda nendesse samadesse klišeedesse, mida lõputööd tehes pahaks panin.

Olles nüüd kauem fotograafiametit pidanud, mõistan ma üha rohkem, et fotosessioonile ei tulda ainult piltide pärast, vaid oluline on kogu kogemus. Niisiis otsustasin ma teha jõulustuudio samal põhimõttel. Ideaalis ei taha ma, et inimesed tuleks asjade keskele lihtsalt istuma ja poseerima. Tahan pakkuda peredele-paaridele pigem ühist jõulueelset kvaliteetaega, mille käigus juhtuvad need kõige armsamad ja jäädvutamisväärsed hetked.

Ehk siis lühidalt: ootan Sind hea meelega stuudiosse külla oma perega aega veetma ja mälestusi looma ning selle askeldamise käigus teeme pilte ka... 🙂

JÕULUSTUUDIO KIRJELDUS

Kuigi fotosessiooni fookus on erinevatel tegevustel, on ka keskkond veidi oluline. Jõulustuudios domineerivad soojad toonid ja punane värv ning siin palju-palju tulukesi. Stuudio jaguneb kolmeks tsooniks. Üks on peamine diivaninurgake - seal saab perega koos istuda, raamatut lehitseda, mõnd lauamängu või niisama mänguasjadega mängida. Diivani taga kuuse all on pakkide kuhi ja väike lauake kunstivahenditega. Võite ühiselt samuti ühe jõulukaardi meisterdada või lihtsalt natuke niisama kritseldada.

Teine "tsoon" on laud, mille taga istudes saab kaunistada glasuuriga piparkooke või väikeseid piparkoogimajakesi. Samuti rullida-vormida tainast ja pidada seejuures sõbralikku jahusõda või siis lihtsalt natukene kommide ja mandariinidega maiustada. Taustaks jääb diivaninurk oma tuledesäras, mis fotole mõnusad valgusmullikesed tekitab.

Ja kolmas osa stuudiost on ühtlane punane pabertaust, millel perega grupikallisid teha ja muusika saatel veidi tantsida-keerutada võib. Seal on mõnus ka päkapikumütsiga valgel astmepingil istudes mõtteid mõlgutada ja jutustada olulistel teemadel, näiteks mis häält mingi loom teeb... Soovi korral võib aga punase tausta vahetada ka mu tavalise musta/valge vastu ja teha pikemal kohtumisel ka mõned jõulutemaatikata ajatud perepildid.

Korduma kippuvad küsimused

Mida selga panna?

* Stuudios askeldades on pigem soe.
* Värvide poolest sobivad hästi neutraalsed toonid ja ka jõuluselt punased esemed.
* Soovitan vältida väga kirjuid ja suurte piltide/kirjadega esemeid.
* Samas on vahvad jõulukampsunid/pidžaamad igati tore valik, lihtsalt siis võib varuks kaasa võtta ka midagi neutraalsemat.
* Stuudio meeleolu/kujundus on pigem kodune kui ülipidulik.
* Ja kõige olulisem on, et kõik end oma riietes mugavalt tunneks 🙂

Mida kaasa võtta?

* Vahetusriided (eriti lastele), sest vahel võib piparkoogitegu liiga hoogsaks minna 😉
* Vahetusjalanõud või ilusad sokid pildistamiseks
* Väiksematele lastele (kes klaasist juua ei oska) lutipudel veega
* Oma kommi/küpsist, kui lapsed piparkooke või Kalevi komme nt allergia tõttu süüa ei või
* Ja päkapikumütsid! Sest need on nii toredad.

Kuhu tulla?

Fotostuudio asub Rakveres Pikal tänaval. Täpsema juhise kohalejõudmise ja parkimise kohta saadan pärast broneeringu tegemist meilile.

JÕULUSTUUDIO HINNAKIRI

Minisessioon

Hind 90€
Pildistamine kuni 30 minutit
Tulemuseks vähemalt 20 töödeldud pildifaili

Pooletunnine minisessioon sobib eelkõige hästi ühele-kahele inimesele või väikesele perekonnale, kes soovivad endast saada mõned pildid 1-2 erineval taustal ja võtta mõne lühema ühise tegevuse.

Klassikaline fotosessioon

Hind 150€
Pildistamine kuni 60 minutit
Tulemuseks vähemalt 60 töödeldud pildifaili

Tunnine fotosessiooni jooksul jõuame teha nii poseeritumaid pilte kui ka ette võtta mõne toreda tegevuse nt piparkookide kaunistamine või jõulukaartide meisterdamine. Kasutame mitut erinevat tausta ja teeme nii ühiseid kui ka individuaalseid pilte. Soovi korral jõuab ka jõulutemaatikata pildistada.

Pikk fotosessioon

Hind 200€
Pildistamine kuni 90 minutit
Tulemuseks vähemalt 90 töödeldud pildifaili

Pooleteise tunnine fotosessioon sobib hästi, kui pildile soovib tulla rohkem inimesi (näiteks mitu pere korraga) või soovite pildistada rahulikumas tempos erinevatel taustadel ja erinevaid tegevusi ette võttes või vahepeal riideid vahetada. Samuti, kui Sa tead, et Su lapsed ei harju kiirelt võõraste inimestega/keskkondadega ja vajavad kohanemiseks aega, saame alguses rahulikult koos mängida ja alles siis tõsisemalt pildistama asuda.

Vali välja, mis Sind enim kõnetab. Esimesed pildid saadan üldjuhul lähipäevil, kõik töödeldud fotod hiljemalt 2-3 nädala jooksul allalaetava veebigaleriina. NB! Kuni 10.12 tehtud broneeringute galeriid jõuavad valmis enne jõule. Hilisemad broneeringud valmivad jaanuari alguses.

Kui soovid tulla jõulustuudiosse pildistama, broneeri aeg siin.

Kui Sa ei leia sobivat aega või soovid pildistada hoopis väljaspool stuudiot, kirjuta mulle info@retifotod.ee ja saame sobiva lahenduse välja mõelda. Fotosessioon on broneeritud, kui Sulle tuleb meilile kinnituskiri ja siis saame veel täpsema plaani läbi rääkida. 🙂

KINKEKAARDID

PS! Öeldakse, et parim kingitus on emotsioon ja ma olen sellega igati nõus. Kui jõulusessiooni jaoks sobivat aega ei leia, aga tahad jõuludel mõnd lähedast üllatada, võid talle hankida kinkekaardi. Soetada saab nii tunnist- kui ka pooletunnist sessiooni. Kinkekaart kehtib ühe aasta ning selle saab edastada nii paberkandjal kui ka virtuaalselt. Kinkekaarte ei saa rahaks ümber vahetada.