Teenused

MILLINE NÄEB VÄLJA ÜKS FOTOSESSIOON?

Jäädvustan oma fotodele eelkõige väikeseid, armsaid ja ehedaid hetki inimeste vahel. Seega proovin sessioonidel vältida liigset poseerimist ja anda inimestele pigem väikeseid natukene naljakaid ülesandeid, mille tegemise käigus need armsad momendid piltidele püüda. Proovin oma stiili hoida ajatu ja neutraalsena vürtsitades seda kuldse loojanguvalgusega. Vali välja, mis Sind enim kõnetab. Kõiki sessioone saab kohandada vastavalt soovidele 🙂

FOTOSESSIOONID LOODUSES & LINNARUUMIS

Kevadised lilleaasad, lummavad suveõhtute loojangud, kuldsed kõrrepõllud, sügisvärvides puudealleed ja lai lumesadu... Loodus pakub lõputult kauneid vaateid, mida pildile püüda. Mul on kujunenud välja oma lemmikkohad samblastes metsatukkades, parkides, nostalgilistel tänavatel ja mereäärtes, kuhu pildistama minna, aga tulen hea meelega ka just teile südamelähedasse paika. Õues pildistades peab arvestama ilmaga ja valmistuma vastavalt - talvistel sessioonidel on abiks kihiline riietus ja soojakotikesed, suvel on kasu hoopis sääsetõrjest ja rätikust, kui jalad meres märjaks lähevad. Arvestama peame ka valgusega - intensiivse päikesega tasub valida pigem varjuline pildistamispaik. Randades ja muudel avaramatel aladel on kõige kaunim kohtuda vahetult enne loojangut, et valgus mahe ja kuldne oleks. Kõigest sellest saame aga koos fotosessiooni planeerides rääkida ja leida parima lahenduse.

KODUSED FOTOSESSIOONID

Kodused fotosessioonid on minu arust perede enda jaoks ehk kõige mõnusamad, sest ei pea ise kuhugi aja peale minema, kõik vajalik on kohe käepärast ja lapsed tunnevad end koduses keskkonnas mugavalt. Ka ajaloolises mõttes on need pildid minu meelest justkui väärtuslikumad - näiteks lapsed saavad suurena fotodelt oma enda kodu näha. Proovin kodudes pildistades teha nii dokumentaalseid kui ka veidi poseeritumaid pilte. Palun teil ette võtta näiteks mõne ühise tegevuse, olgu selleks siis näiteks raamatu vaatamine või padjasõda, ning suunan vahepeal teid teineteisele lähemale seisma ja kaamera poole piiluma. Sageli muretsetakse, et kodu pole piisavalt remonditud/suur/korras, aga see ei takista kindlasti pildistamist. Kodu võib eelnevalt veidi korda seada ja ebavajalikke asju saame ka pildistamise käigus eest tõsta, aga ka loominguline segadus on minu meelest täiesti okei. 🙂 Üldjuhul on fotode taust udune ning keskkond natukene teistsugune ja üldistatum, kui palja silmaga oleme nägema harjunud. Mida tasub jälgida on aga valgus - eelistan pildistada kasutades loomulikku aknavalgust. Seega peaks planeerima kohtumise eriti hämaral talvel kindlasti päevasele ajale, kui seda valgust kõige rohkem on.

FOTOSESSIOONID STUUDIOS

Pakun fotosessioone oma stuudios Rakveres ja külastan aeg-ajalt ka erinevaid Tallinna rendistuudioid. Stuudiosessioonid on võrreldes kodus või looduses pildistamisega veidi rahulikuma kulgemisega ja suurem rõhk on suunamisel-poseerimisel, kuigi loon ka stuudios mugava ja loomuliku õhustiku, et eelkõige neid ehtsaid emotsioone pildile saada. Mu stuudiofotod on neutraalses ja minimalistlikus stiilis. Väldin rohkete aksessuaaride kasutamist ja rõhutan fotodel inimestevahelisi suhteid. Stuudiosse tulles tasub läbi mõelda enda riietus, kasutama peab puhtaid jalanõusid ja lastele võib kaasa võtta ka mõne mänguasja, millega koos kas piltidel olla või mida tähelepanu püüdmiseks kasutada. Rakveres pakun ka võimalust, et teeme pool fotosessiooni stuudios ja pool õues. Soovikorral rendin stuudiot ka teistele fotograafidele kasutamiseks.

Tekkis huvi pildistama tulla või tahaksid arutada, kus meie fotosessioon toimuda võiks?

Kirjuta mulle info@retifotod.ee või broneeri fotosessioon kalendris.